| Darlly | 40263RHP |
|---|---|
| Unicel | - |
| Pleatco | PMA20-F2M |
| Magnum | - |
| Top | Handle |
|---|---|
| Bottom | 5cm Fine (MPT) Male Thread |
| Length | 20cm |
| Diameter | 12cm |
| Media Area (Sq/Ft) | 40 |
|---|---|
| How Many Filters In A Carton? | 9 |
| Suitable for hot tubs made by: | Force Range, Master Spas |
Master Spas (Force Range), Hot Tub Superstore
PLEASE BE AWARE: SPA PODS ARE SOLD SEPARATELY AND NOT INCLUDED WITH THIS PRODUCT.
Please note: Pallet Price attracts a further 22% discount OFF Carton Price. To qualify for this discount and free delivery your order just needs to be 10 cartons or more.
To understand our pricing/discount structure please click here to learn more.